Stomatolog Kraków – Halitoza

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej nazywany jest fachowo halitozą. Przypadłość ta dotyka spory odsetek osób dorosłych w naszym kraju. Brzydka woń z buzi powoduje przede wszystkim poczucie dyskomfortu oraz ograniczenie relacji towarzyskich, co z kolei negatywnie odbija się na ludzkiej psychice i w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do depresji. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o halitozie – czym jest, co ją powoduje oraz jak z nią walczyć – to koniecznie przeczytaj ten artykuł do samego końca.

Przyczyny powstawania brzydkiego zapachu pochodzącego z jamy ustnej mogą być bardzo rozmaite. Wśród najczęstszych wymienia się głównie nieprawidłową higienę jamy ustnej, infekcje bakteryjne lub grzybicze, także palenie papierosów czy spożywanie alkoholu w zbyt dużych ilościach. Halitoza to schorzenie bardzo podstępne – często osoba cierpiąca na nie jest zupełnie nieświadoma tego, jak nieprzyjemny zapach wydobywa się z jej ust. Brzydki zapach najbardziej intensywny jest w godzinach porannych, w niedługim czasie po przebudzeniu. W ciągu dnia organizm produkuje bowiem dużo śliny, której jednym z efektów działania jest niwelowanie przykrego odoru. Co należy robić aby "uniknąć halitozy"?

W pierwszej kolejności udaj się do najbliższego gabinetu stomatologicznego w Krakowie i zbadaj stan swojej jamy ustnej. Na przegląd uzębienia możesz umówić się na przykład przez internet. Jeżeli nie masz ulubionego salonu dentystycznego, a jesteś mieszkańcem Krakowa to wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz frazę "dentysta-stomatolog.com" i wybierzesz któryś z otrzymanych wyników. Kiedy już wszystkie ubytki zostaną wypełnione, a zęby które nie nadawały się do leczenia będą usunięte to najwyższy czas aby w prawidłowy sposób zadbać o higienę jamy ustnej. Bardzo ważne jest aby były starannie szczotkowane bezpośrednio po każdym posiłku. Szczoteczka do zębów nie powinna być zbyt miękka, jednak nie może ona również posiadać zbyt twardego włosia, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie delikatnego szkliwa. Przynajmniej raz na pół roku wybierz się do stomatologa aby sprawdzić stan uzębienia i w razie problemów jak najszybciej im zaradzić. Pamiętaj także o tym, aby codziennie pić dużo wody. W ten sposób nie tylko nawodnisz swój organizm ale również wypłuczesz z jamy ustnej i języka nagromadzone tam bakterie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>