Zdrowe zęby – lepiej przeciwdziałać niż leczyć

Piękny uśmiech i zdrowe zęby to niewątpliwe powód do dumy. Okazuje się, że utrzymanie zębów w doskonałym stanie to zadanie, które wymaga od nas wiele zaangażowania i wysiłku. Aby mieć śnieżnobiały uśmiech i zdrowe zęby nie wystarczy samo szczotkowanie, choć to podstawa. Bez codziennej higieny jamy ustnej nie ma szans na zadowalające efekty. Kluczem do posiadania zdrowych zębów jest systematyczne i regularne szczotkowanie ich po każdym posiłku. Nie wystarczy jedynie mycie zębów rano i wieczorem. Poza tym trzeba używać odpowiedniego asortymentu.

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią dla siebie pastę i szczoteczkę. Na rynku oferowanych jest wiele typów past do zębów: wybielające, odświeżające, usuwające kamień na zębach czy chroniące dziąsła. Każda z nich posiada odmienne właściwości i działanie. Inną kwestią jest to, że to co działa na jednych może nie być skuteczne w przypadku innych. Dlatego trzeba wypróbować różne rodzaje i dobrać odpowiednią dla siebie odmianę. Przy wyborze powinien Ci pomóc dentysta. Warszawa oferuje możliwość zapisania się na wizytę dydaktyczną. Podczas niej lekarz stomatolog pomoże wybrać odpowiednie środki do higieny jamy ustnej, a także powie jak w prawidłowy sposób myć zęby. Okazuje się bowiem, że kamień nazębny i osad, który jest przyczynkiem do powstawania próchnicy i innych chorób przyzębia jest wynikiem niewłaściwego mycia zębów. Resztki jedzenia pozostające na powierzchni zębów pod wpływem kwasów trawiennych i śliny zaczynają tworzyć osad, a później kamień. Najczęściej gromadzą się w zakamarkach i szczelinach między zębami, które są miejscami trudno dostępnymi dla klasycznych metod czyszczenia. Podczas takiej wizyty stomatolog wskaże miejsca, które omijasz podczas codziennego szczotkowania zębów i poleci preparaty, które wspomogą w ich lepszym usuwaniu.

O Twój zdrowy uśmiech powinien zadbać stomatolog. Warszawa oferuje bogatą bazę usług dentystycznych, z których trzeba korzystać w regularnych odstępach czasu. Im częściej siadamy na fotelu, tym krócej trwają wizyty, a rachunek za leczenie jest niższy. Profilaktyka jest o wiele tańszym i szybszym sposobem dbania o zęby niż ich leczenie. Stomatolog jest w stanie przeciwdziałać pierwszym oznakom próchnicy, które mogą być niewidoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>